Maszyny budowlane w Polsce ? przegląd najważniejszych wydarzeń branży

Link do oryginalnego artykułu: https://www.rp.pl/Budownictwo/170829800-Maszyny-budowlane-w-Polsce--przeglad-najwazniejszych-wydarzen-branzy.html?nocache=1#ap-1
17 sierpnia 2017

Maszyny budowlane w Polsce ? przegląd najważniejszych wydarzeń branży

Targi maszyn budowlanych w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Dla przedsiębiorstw stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć, nawiązania międzynarodowych relacji i współpracy biznesowej. Uczestnicy targów mają również niepowtarzalną możliwość zapoznania się z technologicznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami sektora budownictwa w Polsce i Europie oraz zaobserwowania kierunków jego rozwoju.

Organizowane w Polsce targi przyciągają przedsiębiorców zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wśród uczestników nie brakuje pasjonatów nowoczesnych technologii oraz osób zainteresowanych zakupem maszyn i urządzeń dla swojego biznesu. Targi są dla nich okazją do zapoznan22ia się z ofertą wystawców oraz pozyskania wiedzy na temat możliwości sfinansowania planowanych inwestycji. O to, w których targach warto wziąć udział, zapytaliśmy prezesa spółki MBR Finanse S.A., zajmującej się m.in. leasingiem dla biznesu, Romana Wyszomirskiego.

? Jako firma, świadcząca usługi leasingu maszyn przemysłowych i ciężarowych, uważnie śledzimy wszystkie, liczące się w branży targi maszyn budowlanych w Polsce. Dla firm to nie tylko pole do nawiązania skutecznej współpracy, ale także możliwość poszerzania swojej wiedzy i poznania kierunku rozwoju branży. Obecność na eventach, takich jak Targi Budownictwa Drogowego, ITM Polska i w Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych INTERMASZ, pozwala przedsiębiorcom dostosowywać swoją ofertę do dynamicznie zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów.

Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych targów, które obywają się w naszym kraju.

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego

Odbywające się od 9 do 11 maja w Kielcach, XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego to największe wydarzenie tego typu w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 14 tys. gości. Targi odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa ? Jerzy Szmit, a także przedstawiciele branżowych instytucji. W ramach eventu równolegle odbyło się 5 salonów tematycznych:

Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD. Tegoroczna edycja Targów Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD obyła się 9-11 maja w Kielcach. W trakcie ich trwania zaprezentowano techniki i narzędzia w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn oraz symulatory treningowe koparki i ładowarki, jako skutecznych narzędzi w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na budowie oraz sposobami jego poprawy.

Autostrada-Polska. Podczas targów Autostrada-Polska swoją ofertę zaprezentowała m.in. firma UTEH Maszyny i Urządzenia Techniczne. UTEH zajmuje się sprzedażą maszyn budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem maszyn do budownictwa drogowego oraz ziemnego. Na targach pokazała swój najnowszy stabilizator gruntu FAE STABI/H.

TRAFFIC-EXPO-TIL. W tym roku, podczas targów TRAFFIC-EXPO-TIL przedstawione zostały najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane w infrastrukturze drogowej: zarządzania ruchem, oznakowaniem, inżynierią ruchu i urządzenia ostrzegania o niebezpieczeństwie. Uwagę poświęcono również ekranom i barierom dźwiękoszczelnym.

Salon Europarking. Uczestnicy Salonu Europarking mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania dot. systemów kierowania ruchem i monitoringu.

Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ

Źródło: http://www.trucks-machines.pl/maszyny-budowlane/news/644-energetyczny-intermasz

Tegoroczna edycja targów INTERMASZ obyła się w dniach 23-25 maja w Poznaniu. Kolejna, wraz z targami BUDMA, będzie miała miejsce już niedługo, bo 30.01.2018 ? 02.02.2018 r. Organizatorzy zapowiadają, że dzięki konsolidacji obu wydarzeń, będą to największe targi budowlane w Polsce. Uczestnikom zaprezentowane zostaną innowacyjne, zaawansowane technologicznie maszyny budowlane z całego świata.

Targi ITM Polska

Źródło: http://automatykaonline.pl/Z-branzy/juz-dzis-startuja-targi-itm

Celem targów ITM Polska jest prezentacja i promocja dokonań przemysłowych na światową skalę. W wydarzeniu bierze udział niemal 1000 wystawców, prezentujących innowacyjne maszyny i rozwiązania dla przemysłu: transportu, motoryzacji, obróbki powierzchni, kolejnictwa, spawalnictwa, hutnictwa, metalurgii, plastycznej obróbki metalu, lakiernictwa i innych. Swój dorobek prezentują inżynierowie, zespoły projektowe, a także jednostki naukowe, pracujące nad zastosowaniem innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań. Tegoroczna edycja targów miała miejsce 6-9 czerwca, kolejna zaś odbędzie się 5-8 czerwca 2018 roku.

Jak podkreśla Roman Wyszomirski, prezes MBR Finanse S.A., udział w targach maszyn budowlanych, jest szansą nie tylko dla wystawców, ale także dla polskiego przemysłu:

? Podczas targów prezentowane są najnowsze, zaawansowane technologie. To właśnie one napędzają dziś przemysł i umożliwiają jego rozwój. Zachodzącym wokół zmianom możemy się biernie przyglądać z oddali lub aktywnie w nich uczestniczyć, realnie zmieniając otaczającą nas rzeczywistość. W MBR Finanse S.A. wiemy, że tylko podążając za postępem, sprostamy oczekiwaniom klientów i utrzymamy silną pozycję na rynku.

 

Analiza rynku usług pożyczkowych w Polsce Pożyczka czy oszczędzanie – oto jest pytanie